fbpx

Odc.1 - Odwaga to kompetencja ( a nie dar!) - możesz się jej nauczyć

Na dobry początek opowiadam o mojej drodze do odwagi i o tym, że odwaga to kompetencja – możesz ją rozwijać, trenować, jak mięsień. I o tym jest pierwszy odcinek mojego podcastu. I w tym odcinku opowiadam, że największej odwagi wymagają często małe kroki w naszej codzienności. 

Odc. 2 - Czy musisz mieć fundament z dzieciństwa, żeby być odważną/odważnym? (wcale nie!)

W tym odcinku omawiam pierwszy mit o odwadze, który brzmi: musisz mieć fundament z dzieciństwa, żeby być odważnym. To warunek, który potrafi bardzo blokować, bo przecież przeszłość się już wydarzyła i nie mamy na nią wpływu. 

Odc. 3 - Czy musisz wyskoczyć ze strefy komfortu, żeby być odważną/odważnym? (wcale nie!)

W tym odcinku mówię o tym, że moim zdaniem wyskakiwanie ze strefy komfortu może przynosić więcej szkody niż pożytku i więcej zyskasz  poszerzając stopniowo swoją strefę komfortu. 

Odc. 4 - Kiedy poczujesz się wystarczająco odważna/y żeby działać? (nigdy! ale to nic!)

Kolejny mit o odwadze brzmi ” Kiedyś będziesz wystarczająco odważny, żeby podjąć działania, na których Ci zależy”. To odcinek dla osób, które czekają na magiczny moment, pracują nad sobą mentalnie, ale nigdy nie podejmują działania. 

Odc. 5 - Albo jesteś odważna/y z natury albo nie - czy na pewno? (no oczywiście, że nie!)

Bardzo często słyszę od klientek i klientów, że nie są odważni z natury i nie za wiele można z tym zrobić. Moim zdaniem jest to kolejne przekonanie, które blokuje działanie z odwagą i budowanie sprawczości. W tym odcinku opowiadam, że zupełnie nie musisz być odważny z natury, żeby zacząć działać z odwagą. 

Odc. 6 - Czy tylko wielkie czyny zasługują na miano odważnych? (pewnie, że nie!)

W kolejnym odcinku z serii „Mity o odwadze” opowiadam o micie, który brzmi: tylko wielkie czyny zasługują na miano odważnych. Sprawdzimy czy faktycznie tak jest, przecież każdy ma własny Mount Everest i to, co dla kogoś będzie szczytem odwagi, dla innego będzie codziennością. I tak jest dobrze, bo każdy idzie swoją drogą. 

Odc. 7 - Czy musisz wierzyć w siebie, żeby być odważnym? (no jednak nie!)

Kolejne przekonanie, które blokuje odważne działania, to „musisz wierzyć w siebie, żeby być odważnym”. Moim zdaniem działa to dokładnie odwrotnie – wiara w siebie i pewność siebie buduje się w działaniu i zupełnie nie ma sensu czekać, aż będziesz w siebie wierzyć, żeby zacząć działać. 

© 2023, Nomadzi sp.zo.o., All Rights Reserved.